Davlumbaz söndürme sistemleri

10.04.2021
Davlumbaz söndürme sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemleri, Restaurantlar, oteller, Okullar Turistik tesisler ve benzeri alanlarda kullanılan yangın söndürme sistemleridir.

 

 

Davlumbaz söndürme sistemleri neden gerekli?

Davlumbazların iç yüzeyinde yağ gibi yanıcı artıklar birikebilmektedir. Mutfaklarda yüksek ısı ile çalışıldığı için davlumbazda biriken yağlar tutuşarak alev alabilmekte, yangına neden olabilmektedir. Yangınların büyük bir kısmı mutfaklardan çıkmaktadır. Dolayısıyla davlumbazların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Böylece davlumbazın iç kısmında biriken yağ ile kaplanan kısımlar kirden arındırılır. Yangın çıkma olasılığı azaltılmış olur.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri, modern ve ticari mutfaklarda açık alev, sıcak pişirme yüzeyi ve ağır yağ yüklü ortam gibi potansiyel tehditlerden korunmak için kullanılır. Davlumbaz Söndürme Sistemleri, yağ ve gres yağı yangınlarına yol açabilecek mutfaklarda tercih edilmektedir.

Pak Mühendislik tarafından uygulaması yapılan davlumbaz içindeki yangın algılama dedektörlerinin yangını algılamasıyla veya manuel boşaltma ile yangına hızlı müdahale sağlar.

Sistem tasarımı NFPA 96 ve NFPA 17A standartlarına uygundur.

Davlumbazların içersin de ki yangın algılama dedektörlerinin yangını algılamasıyla veya manuel boşaltma ile yangına hızlı müdahale sağlar.
Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemlerini kullanan işletmeler, yangında çıkacak büyük kayıpları en aza indirgemiş olurlar.
Davlumbaz içini kaplayan yağ tabakalarından doğabilecek yangınlara anında müdahale etmiş olurlar. Mutfak gibi yangına açık alanlarda yangın koruması sağlanmış olur. Yemekhane ve büyük mutfaklarda çalışan insanların can güvenliğini sağlamış olurlar. Mutfakta kullanılan eşyaları korumaya alarak maddi hasarı azaltmış olurlar.
Yemekhaneler, kantinler, hastane ve otel mutfakları, restoran mutfakları gibi alanlarda kullanım için uygundur.
Yangın sonrası kolayca dolum yapılabilmektedir.
Raf ömrü 8-10 Yıl Kadardır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: