Yangın Söndürme Sistemlerinde Küresel Pazar

26.03.2021
Yangın Söndürme Sistemlerinde Küresel Pazar

Yangın söndürme Sistemleri Pazar Büyüklüğü, Ürüne Göre Pay ve Trend Analiz Raporu, Hizmetlere Göre, Uygulamaya Göre ve Segment Tahminlerine Göre, 2020 – 2027

Rapora Genel Bakış

Küresel yangın söndürme sistemleri pazar büyüklüğü 2019’da 91,5 milyar ABD doları olarak değerlendirildi ve 2020’den 2027’ye kadar% 7,5 oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor. Yangından söndürme sistemleri, her binada olması gereken temel sistemlerden biridir. Yangın Sistemi, tüketicileri olası yangın tahribatını tespit etmek, kontrol etmek ve korumak için kullanılır. Bu sistemler, dumanı algılar ve bina sakinlerini uyarır, böylece mülk kaybını ve can kaybı riskini azaltır. Yangın söndürme sistemleri, dedektörler, yanıt sistemleri, analiz yazılımı ve yağmurlama sistemleri gibi ekipmanları içerir. Sistemler; konut binaları, ticari binalar ve endüstriyel binalar dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlara ve altyapılara kurulur.

Başlangıçta, tüketiciler arasındaki farkındalık eksikliği nedeniyle gelişmekte olan ülkelerde sistemin benimsenmesi, gelişmiş ülkelere kıyasla düşüktü. Bununla birlikte, çeşitli sistem üreticilerinin, bayilerinin ve entegratörlerinin bilinçli çabaları, son kullanıcılar arasında yaygın bir farkındalık yaratılmasını sağlamıştır. Çok sayıda yangın güvenliği programının başlatılması ve bir yangın alarmı ve algılama sisteminin faydalarının açıklanması, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ’ler) ve büyük işletmelerin dikkatini çekmiştir. Bu, pazarın son birkaç yılda istikrarlı bir şekilde büyümesinin yolunu açtı.

Pazar, uygulanan standartlar ve kodlar tarafından güçlü bir şekilde yönlendirilmektedir. Yüksek maliyetli gelişmiş elektronik sistemlerin kullanımı, yangın güvenliği standartlarına uyma ihtiyacını daha da artırmıştır. Bu nedenle, artan ihtiyaç, çeşitli kuruluşları yangın söndürme sistemleri kurmaya zorlamıştır. Pazarın ilerleyen zamanlarda önemli ölçüde büyümesi bekleniyor.

2020’de yangın söndürme sistemi pazarı, koronavirüs salgını nedeniyle tedarik zinciri aksamasından etkilenecek. Pek çok üretici, pandeminin bir sonucu olarak hacim, gelir ve nakit akışlarının belirgin şekilde etkilendiğini tecrübe etti. Ancak bu salgından toparlanmanın talepte olumlu bir eğilim yaratması bekleniyor.

Varlıkların emniyeti konusunda artan farkındalığın, pazardaki teknolojik yenilikler için önemli fırsatlar sunması beklenmektedir. Ek olarak, işletme kesiminde artan harcamalar karşı büyüme sağlamak için hükümetlerin işletmelere destek vereceği öngörülüyor. Endüstri, yangın yasalarının sıkı bir şekilde uygulanması ve artan inşaat faaliyetleri tarafından yönlendirilmektedir. Gelişmekte olan pazarlarda artan farkındalığın, pazar büyümesini olumlu yönde etkilediği tahmin edilmektedir.

Ticari ve konut sektörlerinin yanı sıra çeşitli son kullanım endüstrilerinde kablosuz iletişim teknolojisinin artan şekilde benimsenmesinin önümüzdeki yedi yıl içinde akıllı sistemlerin maliyetini azaltması bekleniyor. Risk temelli bir yaklaşımdan Denetim / Test / Bakım’a (ITM) geçişin artması, dünya çapında bu tür akıllı yangın güvenliği çözümlerine olan talebi artıracağı tahmin edilmektedir.

Ayrıca, yeni gelişmeler, diğer algılama yöntemlerine uygun olmayan veya onlara düşman olan uygulamalarda yangının görünür etkilerini görselleştirmek için bilgisayar algoritmalarının ve kameraların kullanımına izin verir. Bu nedenle, sesli tahliye sistemlerinin entegrasyonu, toplu bildirim hizmetleri ve yangının tam yerini bulmak için adreslenebilir sistemlerin kullanımının popülerlik kazanacağı tahmin edilmektedir. Kablosuz ve IP teknolojileriyle gözetim ve yangın algılama sistemlerinin birleşik özelliklerine sahip yangın söndürme sistemlerine olan talebin, geleneksel kablolu sistemin yerini alma talebinde önemli bir artışa neden olması bekleniyor.

Hazırlayan: Sadık Demirci

Kaynak: https://www.yanginhaber.com/yangin-sondurme-sistemlerinde-kuresel-pazar/

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: